Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada 6 lutego, ale jego obchody w formie szkolnej inicjatywy edukacyjnej zaplanowane zostały aż do końca marca br. Wśród niej było:
@ lekcje online, organizowane przez  Sarferternet. Tematyka zajęć dotyczyła bezpieczeństwa w sieci;
@ gra przygodowa Interlandia - dzięki, której uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności. W trakcie gry uczniowie zmagali się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczyli się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie;

@ gazetki tematyczne  w salach lekcyjnych oraz na  korytarzu szkolnym;
@ przeprowadzono również szereg pogadanek  na godzinach wychowawczych z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i korzyściach wynikających z korzystania z Internetu.
Za te działania po raz kolejny Szkoła Podstawowa otrzymała certyfikat!

Nasi najmłodsi uczniowie obchodzą DBI regularnie na lekcjach informatyki i przypominają zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. W lutym, dzieci oglądały tematyczne prezentacje multimedialne, omawiały z wychowawcami sytuacje niebezpieczne i sposoby reagowania oraz rozwiązywały quizy edukacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z "Internetową" gazetką ścienną przygotowaną przez uczniów klasy Ia w ramach programu Akademia Lwa Honorka: LINK.

Klasy I-III zapoznały się też ze sprawdzonymi stronami Internetowymi przeznaczonymi dla swojego wieku i możliwości. Dodatkowo, wybrały się w kwietniu na specjalne zajęcia interaktywne z cyklu "Lekcja w kinie".