Uczestnicy koła "Kreatywny technik" tym razem stworzyli własne trasy dla szkolnych Ozobotów - to trudne zadanie, bo roboty są bardzo wymagające, jeśli chodzi o poprawność narysowanej trasy i dokładność rysowania kolorowych kodów. Sam proces programowania za pomocą poznanych kodów sprawiał dzieciom dużo radości, wymyślanie przebiegu trasy również, ale jej rysowanie przysporzyło niektórym sporo kłopotów. Okazało się jednak, że praktyka czyni mistrza...

i każdy z powodzeniem wyczarował specjalnymi mazakami unikalną trasę, po której Ozoboty krążyły zmieniając kierunki i prędkość ruchu, a nawet kolory świateł. Łącząc pojedyncze drogi, dzieci tworzyły ozobotowe autostrady, obserwując z dumą przejazd robotów.