logo3_maj_2024
1

Nasi drugoklasiści pracowali dziś w bajecznych nastrojach z okazji Dnia Postaci z Bajek.

Klasa IIB nawiązała swymi "bajecznymi" strojami do lektury "Z piaskownicy w świat". W klasie pojawili się przedstawiciele takich Państw, jak Szwajcaria, Wielka Brytania, Nepal, Stany Zjednoczone Ameryki, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Rosja. Po przestudiowaniu mapy, okazało się, że wędrując od państwa do państwa, których reprezentantów gościliśmy, zwiedzilibyśmy prawie wszystkie kontynenty na Ziemi. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za możliwość przeniesienia się w różne zakątki naszego globu.

Klasa IIA skupiła się natomiast na doskonaleniu umiejętności opisywania przedmiotów - dziś były to stroje rówieśników oraz zabawkowych postaci z bajek. Dzieci opowiadały też o swoich ulubionych bohaterach książek i czytały fragmenty pozycji "Pilot i ja" w ramach projektu czytelniczego "Lekturki spod chmurki".

To był zwariowany dzień.

Gmina Miasto PÅ‚ock