W ostatnich dniach, w klasach II pojawiła się tematyka bardzo feryjna - śnieg, góry, narty czyli zimowa stolica Polski - Zakopane.
W trakcie "Górskiej Przygody" uczniowie ponownie popracowali z poznanymi prostymi (łamaną, krzywą i prostą), efektem czego są piękne rysunki przedstawiające tereny górzyste. Przyniesione pamiątki górskie, stały się m.in. inspiracją do stworzenia lapbooków o górach i kulturze góralskiej.

Eksponaty posłużyły również do powtórki nazw części mowy, oczywiście górowały przymiotniki. Okazało się, że na jeden przedmiot można spojrzeć w różny sposób, bo np.: jest TA skarbonka, TEN domek, TO drewno... Każdy zauważył co innego, a wszyscy tym samym utrwalili rodzaje rzeczowników.
Uczniowie przekonali się, że wiedzę można czerpać z różnych źródeł - nawet z naszego "klasowego bajania".
Nie mogło też zabraknąć klasowej góralskiej mody, ani górskich krajobrazów - póki co, tylko multimedialnie, ale przecież już niedługo ferie i okazja na wizytę w Zakopanem.