Galeria Mazovia we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem stworzyła program "Szkoła Pierwszej Pomocy" dedykowany szkołom podstawowym z Płocka. W dniu 31 maja uczniowie klasy III A wzięli zatem udział w przygotowanej akcji "Pomoc z klasą" i pod fachowym okiem uczyli się prawidłowego reagowania na zaistniałe niebezpieczeństwo. Dzieci z uwagą słuchały cennych wskazówek, obserwowały pokaz i włączały się do dyskusji, jeszcze chętniej sami przystąpili do zadań praktycznych i zaliczyli ów kurs elementarny z satysfakcją.

Wykład i zajęcia praktyczne przyczyniły się do kształtowania wśród najmłodszych właściwych postaw społecznych, wzbogacenia wiedzy merytorycznej na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i\oraz wzmocnienia pewności siebie i odwagi do działania w odpowiedzialny sposób.

Dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów w niezwykle miłej atmosferze.