Miło nam oznajmić, że wzięliśmy udział w nietypowym przedsięwzięciu, mianowicie 18 i 21 kwietnia odbyły się spotkania uczniów klas I-III z Panią adwokat Joanną Jabłońską z Płocka w ramach akcji "Bajeczni Adwokaci" prowadzonej przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Okręgowymi Radami Adwokackimi. Dzieci wysłuchały odczytanej bajki „Leśnie sprawy Misia Adwokata” autorstwa Ewy Ruszkiewicz i poznali tajniki tego zawodu, również w czasie pogadanki.

Ochotnicy z powagą przymierzyli prawdziwą adwokacką togę i już wiedzą, że żabot adwokata musi być w kolorze dostosowanym do wymagań polskiego prawa, czyli zielonym. Na zakończenie mali słuchacze otrzymali drobne upominki - tematyczne kolorowanki i zakładki do książek z głównym bohaterem bajki.

Dodatkowo, każda klasa dostała w prezencie egzemplarz książki i w dowolnej chwili będzie mogła wrócić do przygód leśnych zwierząt i pomocy Misia Adwokata.

Dziękujemy Pani Joannie za pouczające spotkanie i mile spędzony czas!