Przygoda, zabawa i poznawanie Polski
W dniach 29.05-2.06. 2023r. uczniowie klas IV- VI wybrali się na Zieloną Szkołę nad Morze Bałtyckie.
Młodzież zwiedziła wiele miejsc: Szymbark, gdzie mogli zobaczyć Dom Sybiraka, Pociąg Historyczny, Dom Kaszuba Trapera, Największy Fortepian Świata, Dom do Góry Nogami; Krynicę Morską, gdzie odwiedzili słynną latarnię morską, a także popłynęli statkiem po Zatoce. Byli także w Historycznym Gdańsku, przemysłowej Gdyni rozśpiewanym Sopocie – słowem w słynnym Trójmieście, ważnym ośrodku gospodarczym, naukowym i kulturalnym – przygoda, zabawa i poznawanie.

Było zwiedzanie Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Starego Rynku z jego licznymi zabytkami, Głównego Miasta z Bazyliką Mariacką, czy Fontanną Neptuna; spacer po słynnym Molo w Sopocie, lody na Monciaku. W Gdyni uczniowie spacerowali po Skwerze Kościuszki, czyli tak zwanym molo południowym z mariną, Aleją Statków Pasażerskich odwiedzających Gdynię i Gdyńskim Akwarium. Jednak największe wrażenie robiły zacumowane historyczne statki: Dar Pomorza, trójmasztowy żaglowiec, oraz ORP Błyskawica, najstarszy zachowany na świecie niszczyciel, a jednocześnie muzeum oraz okręt wojenny w czynnej służbie z załogą i dowódcą.
Uczniowie spędzili także ciekawie czas w Malborku, gdzie mieli okazję zobaczyć tereny zamkowe największej twierdzy krzyżackiej w Polsce.
Ważnym punktem programu Zielonej Szkoły było plażowanie i zanurzenie się choćby na chwilę w morzu. Dzięki pięknej pogodzie dzieci spędziły czas na plaży bawiąc się w piasku, odpoczywając i korzystając z nadmorskiego klimatu. Podziwiały zachód słońca, nadmorskie tereny, ich przyrodę, klimat.
W Stegnie uczniowie odwiedzili park linowy, gdzie mogli zmierzyć się z wysokością, własną sprawnością fizyczną i odwagą. Egzamin zdany celująco! W Gdańsku były kręgle i pizza.
Uczniowie mieli także możliwość relaksu w hotelu w Krynicy Morskiej, gdzie była dyskoteka, karaoke, pokój rekreacji, natomiast w hotelu w Gdyni uczniowie mogli pływać w basenie.
Wyjazd był idealną okazją do nauki samodzielności, odpowiedzialności, ale także okazją do integracji szkolnej społeczności. Był to czas spędzony bardzo aktywnie. Ani przez chwilę nie było czasu na nudę…
Wycieczki szkolne to ważna forma edukacji i wychowania młodych ludzi. Wspomnienia z wycieczek pozostają niezapomniane, a edukacja unaoczniająca przynosi najlepsze efekty. To był dobrze spędzony czas.
Organizatorem wycieczki była pani Elżbieta Dmochowska-Grzelak, opiekunkami panie: Ewa Bembenista, Ewa Domachowska, Katarzyna Górecka.