1 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Grudziądza. To właśnie w Mega Parku świętowali Dzień Dziecka. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania najstarszego i największego Miasteczka Westernowego. Na początku każdy mógł  zobaczyć Mega-Owady, figury zwierząt niewystępujących w Polsce oraz zwiedzić Park Jurajski. Punktem obowiązkowym tej wyprawy był przejazd zadaszonym pociągiem Kansas City Express II.

W dalszej części każdy z uczestników korzystał z dmuchańcy, bajkowej kolejki leśnej, basenu z pontonami oraz kącika lego. Kolejną atrakcją okazał się pokaz Westernowy. Uczniowie mieli okazję podążać śladami dawnych osadników amerykańskich i poznać ich historię oraz przygody. Po pokazie grupa udała się z wizytą do kopalni złota. Dotarliśmy też do Magicznej Krainy Bajek, Baśni I Legend.