27 października 2022 roku uczniowie uczestniczący w lekcjach religii zakończyli miesięczną, różańcową przygodę. To był bardzo intensywny i ciekawy czas. W każdy wtorek i czwartek wielu uczniów uczestniczyło we wspólnej modlitwie na różańcu, która odbywała się w Kościele św. Stanisława Kostki w Płocku. Z tygodnia na tydzień było coraz więcej chętnych. Nie bez powodu. W tym okresie bardzo wiele się działo. Spotkanie z różańcem rozpoczęły działania kreatywne. Uczniowie samodzielnie wykonali różańce, wykorzystując dary jesieni.

Kreatywność królowała także podczas tworzenia intencji modlitewnych i poznawania poszczególnych tajemnic różańcowych. 18 października uczniowie włączyli się w Międzynarodową Akcję Milion dzieci modli się na różańcu. Organizatorem było Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International), celem akcji była modlitwa w intencji pokoju i jedności na świecie. Dzieci z różnych klas modliły się w intencji swoich koleżanek i kolegów z Ukrainy. Była to ważna lekcja empatii i dziecięcej wrażliwości na innych. Była także wspólna zabawa, nauka piosenek, a nawet tańca. Były słodycze, niespodzianki, dużo radości.