Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. W tym roku szkolnym bierzemy udział w Europejskim  Tygodniu Kodowania. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników. Inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.
W realizacji naszych wydarzeń pomaga nam sprzęt zakupiony w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości.
Młodsi uczniowie włączyli się w akcję podczas koła zainteresowań, zgłębiając tajniki kodowania podczas pracy z Ozobotami oraz platformą internetową OzoBlockly.pl.  Poznali opcję "powtórz" i programowali jesienny spacer robotów, dołączając efekty świetlne.

Nauka przez zabawę - to lubimy najbardziej!

.

Oto fragment spaceru jednego z zaprogramowanych Ozobotów - wielka to radość dzieci, gdy efekty ich pracy są zgodne z tym, co zaplanowali.