Czy wiecie że...

- we Włoszech nie jada się pizzy z ketchupem?

- w Hiszpanii nie napijesz się herbaty?

- we Francji w publicznych szkołach, dzieci nie mają zajęć w środy?

„Tydzień Europejski” za nami. Był to czas,  w którym uczniowie mogli zapoznać się z wieloma informacjami o krajach europejskich.

Starsi uczniowie wykonali plakaty, na których znalazły się ciekawostki, zdjęcia charakterystycznych zabytków, postaci, cenne informacje o danym kraju.

Najmłodsi wzięli udział w konkursach i quizach przygotowanych przez starszych kolegów.

Żadne z zadawanych pytań nie było problemem dla  maluchów. Wszyscy chętnie chwalili się zdobytymi informacjami. Dodatkowo zaprezentowały się w barwach wylosowanego przez siebie kraju. Zabawie i uśmiechom nie było końca, a słodki poczęstunek wzmagał radość. Podczas przerw lekcyjnych relaksowaliśmy się przy dźwiękach europejskich zespołów muzycznych.

Wszyscy wiemy, ze podróże kształcą, a z nich przywozimy rozmaite pamiątki. Okazało się, że w naszych domach jest wiele gadżetów dotyczących wylosowanych krajów, w tym Wielkiej Brytanii. Dzięki klasowej wystawie, uczniowie słuchali Świnki Peppy po angielsku, czytali ciekawostki ze zgromadzonych ulotek, oglądali mapy londyńskiego metra i przewodniki po najsłynniejszych miejscach, ale też słuchali historii o Elżbiecie I oraz przyjrzeli się dokładnie obcej walucie. Koleżanka Lena, która urodziła się w Londynie, zaprezentowała pamiątkowe zdjęcia i opowiedziała kilka ciekawostek. Nie zabrakło też prawdziwej brytyjskiej herbatki.